Dholloi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dhollo
Δολό
Fshat
Vendndodhja
Dhollo is located in Greqia
Dhollo
Dhollo
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pogon
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 59′ 28″ Veri

20° 26′ 29″ Lindje

Dhollo (greqisht: Δολό/Doló) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

vendndodhja