Arnishta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnishtë
Κτίσματα
Fshat
Vendndodhja
Arnishtë is located in Greqia
Arnishtë
Arnishtë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pogon
Lartësia 526 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 53′ 57″ Veri

20° 23′ 51″ Lindje

Arnishtë (greqisht: Κτίσματα/Ktísmata) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Αρίνιστα/Arínista.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]