Protopapa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Protopapë
Πρωτόπαππας
Fshat
Vendndodhja
Protopapë is located in Greqia
Protopapë
Protopapë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Zicës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 629 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 46′ 48″ Veri

20° 41′ 15″ Lindje

Protopapë (greqisht: Πρωτόπαππας/Protópappas) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]