Kozmira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kozmirë
Κοσμηρά
Fshat
Vendndodhja
Kozmirë is located in Greqia
Kozmirë
Kozmirë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Janinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 602 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 35′ 32″ Veri

20° 48′ 26″ Lindje

Kozmirë (greqisht: Κοσμηρά/Kosmirá) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

vendndodhja