Kokollaqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kokollaq
Κακκόλακος
Fshat
Vendndodhja
Kokollaq is located in Greqia
Kokollaq
Kokollaq
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pogon
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 2′ 18″ Veri

20° 28′ 17″ Lindje

Kokollaq (greqisht: Κακκόλακος/Kakkólakos) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]