Gramenoi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grameno
Γραμμένο
Fshat
Vendndodhja
Grameno is located in Greqia
Grameno
Grameno
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Zicës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 39′ 19″ Veri

20° 42′ 40″ Lindje

Grameno (greqisht: Γραμμένο/Gramméno) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]