Perati (Zicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Perat
Περάτης
Fshat
Vendndodhja
Perat is located in Greqia
Perat
Perat
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Zicës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 38′ 44″ Veri

20° 43′ 42″ Lindje

Perat (greqisht: Περάτης/Perátis) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]