Dhipolica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dhipolicë
Μολυβδοσκέπαστος
Fshat
Vendndodhja
Dhipolicë is located in Greqia
Dhipolicë
Dhipolicë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Konicës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pogon
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 3′ 46″ Veri

20° 34′ 15″ Lindje

Dhipolicë (greqisht: Μολυβδοσκέπαστος/Molivdosképastos) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1929, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Δεπαλίτσα/Depalítsa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]