Vishani (Pogon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vishan
Βήσσανη
Fshat
Vendndodhja
Vishan is located in Greqia
Vishan
Vishan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pogon
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 56′ 43″ Veri

20° 32′ 0″ Lindje

Vishan (greqisht: Βήσσανη/Víssani) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]