Mecova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mecovë
Μέτσοβο
Fshat
noform
Fshati Mecovë
Vendndodhja
Mecovë is located in Greqia
Mecovë
Mecovë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Mecovës
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Mecovit
Lartësia 1072 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 46′ 16″ Veri

21° 10′ 60″ Lindje

Mecovë edhe Meçovë (greqisht: Μέτσοβο/Métsovo; vllahisht: Aminciu) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]