Pista (Dodonë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pistë
Πεστά
Fshat
Vendndodhja
Pistë is located in Greqia
Pistë
Pistë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Dodonës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 823 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 27′ 39″ Veri

20° 55′ 5″ Lindje

Pistë (greqisht: Πεστά/Pestá) është fshat në qarkun e Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]