Rajku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rajk
Ράικο
Fshat
Vendndodhja
Rajk is located in Greqia
Rajk
Rajk
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Zicës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 44′ 1″ Veri

20° 37′ 3″ Lindje

Rajk (greqisht: Ράικο/Rájko) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]