Kondovraqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kondovraq
Δαφνούλα
Fshat
Vendndodhja
Kondovraq is located in Greqia
Kondovraq
Kondovraq
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Janinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 36′ 26″ Veri

20° 59′ 13″ Lindje

Kondovraq (greqisht: Δαφνούλα/Dafnoúla) është fshat në qarkun e Janinës, Greqi. Përpara vitit 1953, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κοντοβράκι/Kontovráki.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]