Kserovalta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kserovaltë
Ξηρόβαλτο
Fshat
Vendndodhja
Kserovaltë is located in Greqia
Kserovaltë
Kserovaltë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pogon
Lartësia 521 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 58′ 24″ Veri

20° 21′ 1″ Lindje

Kserovaltë (greqisht: Ξηρόβαλτο/Ksiróvalto) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]