Zharovina (Pogon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zharovinë
Λίμνη
Fshat
Vendndodhja
Zharovinë is located in Greqia
Zharovinë
Zharovinë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Janinës
Komuna e Pogonit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pogon
Lartësia 621 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 54′ 54″ Veri

20° 32′ 19″ Lindje

Zharovinë (greqisht: Λίμνη/Límni) është fshat në qarkun i Janinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ζαραβίνα/Zaravína.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]