Babushi i Muhaxherëve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Babushi i Muhaxhirëve)
Shko te: navigacion, kërko


Babushi i Muhaxherëve
Fshat
Vendndodhja
Babushi i Muhaxherëve is located in Kosova
Babushi i Muhaxherëve
Babushi i Muhaxherëve
42°28′02″V 21°11′01″L / 42.4672°V 21.1836°L / 42.4672; 21.1836Koordinatat: 42°28′02″V 21°11′01″L / 42.4672°V 21.1836°L / 42.4672; 21.1836
Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Komuna Lipjanit
Rajoni Prishtinës
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 589 m (m.n.d.)
Popullsia 1206 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Prefiksi (+381) 38
Targa 01


Babushi i Muhaxherëve është një vendbanim në komunën e Lipjanit.

Popullsia[redakto | redakto tekstin burimor]

Tendencat e popullsisë
Vit Popullsia
1948 767
1953 635
1961 715
1971 815
1981 968
1991 1 100
2011 1 206

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]