Komuna e Vraneshticës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Komuna e Vraneshticës

Komuna e Vraneshticës (maqedonisht: Општина Вранештица) ishte komunë që shtrihet në pjesën jugperëndimoreMaqedonisë. Qendra e komunës ishte Vraneshticë. Në vitin 2013, ajo u bashkua me komunën e Kërçovës.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna e ... ka një pozitë gjeografike ...

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në Komunën e ... jetojnë 1 322 banorë nga të cilët x % janë ...

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullata e komunës së ... më së shumti merret me ...

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna e Vraneshticës i përfshinte këto vendbanime: Atishta, Bigori, Çellopeci, Dipjani, Dollenci, Karbunica, Koziçina, Krushica, Miokazi, Orllanci, Pateci, Rabetina, Reçani, Staroeci, Svetoraçi dhe Vraneshtica.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]