Dallime mes rishikimeve të "Lista e sulltanëve të Perandorisë Osmane"

Jump to navigation Jump to search
v
U kthyen ndryshimet e 79.171.53.108 (diskutimet) në versionin e fundit nga Oligert96.
(Shtova permbajtje)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 79.171.53.108 (diskutimet) në versionin e fundit nga Oligert96.)
Etiketa: Rollback
{{ref label|Tughra|c|1}}
| align="left" |
* Djali i [[Ertugruli|Ertugrulit]]<ref name="coin">{{Cite book|title=Between Two Worlds: The Construction of the Ottoman State|last=Kafadar|first=Cemal|date=1995|pages=60, 122}}</ref> dhe injë Halimegruaje Hatuntë panjohur.<ref name="lm">{{Cite book|title=The Nature of the Early Ottoman State|last=Lowry|first=Heath|date=2003|publisher=SUNY Press|page=153}}</ref>
* Sundoi deri në vdekje.
|-

Menyja e lëvizjeve