Jump to content

Njësia 10 (Tiranë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Tirana 10)
Njësia nr. 10

Tirana 10 është një nga njëmbëdhjetë njësitë e administrimit të Tiranës. Njësia ka rreth 24.000 banorë.Aktualisht (2017) administratori i kësaj njësie është Dr. Arjan Hamiti (PDIU)

Institucione Arsimore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kopshte dhe Cerdhe Shkolla të mesme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

- Çerdhja Nr.8 - Gjimnazi "Qemal Stafa"

- Kopshti Nr.8 - Gjimnazi " Kostandin Kristoforidhi"

Shkolla 9-Vjeçare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

- Avni Rustemi

- Dora Distria

- Konferenca e Pezës

Qendra Shëndetësore dhe Posta Policie[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

- Poliklinika Nr.5

- Drejtoria e Përgjithshme e Policisë Tiranë Nr.8

Objekte Kulti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

- Xhamia "DINE HOXHA"

- Kisha Katolike

-Katedralja Orthodokse "NGJALLJA E KRISHTIT"

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]