Xhamia Bejtul-Evel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia Bejtyl Evel

Xhamia Bejtyl Evel ose Xhamia Baitul Avval është Xhamia e AhmedijatiTiranë, Shqipëri.

Bejtyl-Evel është një nga xhamitë më të mëdha në vend dhe është ndërtuar në vitin 1995.

Xhamia ka një kapacitet për deri në 2,500 adhurues.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Baitul Awwal - Tirana Albania" (në anglisht). Ahmadiyya Mosques Info. Arkivuar nga origjinali më 10 mars 2014. Marrë më 2014-02-08.