Jump to content

Njësia 7 (Tiranë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Tirana 7)
Njësia nr. 7

Tirana 7 është një nga njëmbëdhjetë mini-bashkitë e Tiranës.[1] Njësia ka rreth 65.000 banorë. Kryetari i njësisë bashkiake është Erion Koka (PS).[2]

 • "KONGRESI I LUSHNJES"
 • "MUHAMET GJOLLESHA"
 • FUSHA E AVIACIONIT
 • "ARTAN LENJA"
 • "NDRE MJEDA"
 • "MYSLYM SHYRI"
 • BLV "ZHAN D`ARK"
 • RRUGA E KAVAJËS
 • RRUGA E DURRËSIT
 • "BABË REXHA"
 • "STAVRI THEMELI"
 • "YLBERE BYLYKBASHI"
 • "FROSINA PLAKU"
 • "TEODOR KEKO"
 • "NIKOLLA LENA"
 • "BESIM IMAMI"
 • "ADEM SEIT KRUJA"
 • BLLOKU 50 VJETORI
 • BLLOKU PARTIZANI
 • "NAIM FRASHËRI"
 1. ^ Sipas Ministrisë e Pushtetit Vendor dhe Decentralizimit
 2. ^ Rezultatet e KQZ-së për votat ne maj 2011 Arkivuar 15 maj 2011 tek Wayback Machine 21 maj 2011