Aalsmeerderbrug

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Aalsmeerderbrug (kthjellim).


Aalsmeerderbrug
—  woonplaats  —
Aalsmeerderbrug is located in Hollandë
Aalsmeerderbrug
Aalsmeerderbrug
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Haarlemmermeer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°16′00″V 4°45′00″L / 52.266667°V 4.75°L / 52.266667; 4.75 (Aalsmeerderbrug)Koordinatat: 52°16′00″V 4°45′00″L / 52.266667°V 4.75°L / 52.266667; 4.75 (Aalsmeerderbrug)
Popullsia 500 banorë 2004
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Aalsmeerderbrug – harta_foto

Aalsmeerderbrug është një qytezë në Haarlemmermeer, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 500 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]