Bennebroek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bennebroek (kthjellim).


Bennebroek
—  woonplaats  —
stema_figuraBennebroek flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Bloemendaal
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°19′17″V 4°35′48″L / 52.321389°V 4.59667°L / 52.321389; 4.59667 (Bennebroek)Koordinatat: 52°19′17″V 4°35′48″L / 52.321389°V 4.59667°L / 52.321389; 4.59667 (Bennebroek)
Sipërfaqja 1,75 km2
Popullsia 5.145 banorë 2006
Dendësia 2.940 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 023
Kodi Postar 2120, 2121
Bennebroek is located in Hollandë
Bennebroek
Bennebroek

Bennebroek është një qytezë në Bloemendaal, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 1.75 km² dhe popullsi 5145 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bennebroek – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare