De Kwakel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: De Kwakel (kthjellim).


De Kwakel
—  woonplaats  —
Pamje nga De Kwakel

Kisha De Kwakel

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Uithoorn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°14′27″V 4°47′27″L / 52.24083°V 4.79083°L / 52.24083; 4.79083 (De Kwakel)Koordinatat: 52°14′27″V 4°47′27″L / 52.24083°V 4.79083°L / 52.24083; 4.79083 (De Kwakel)
Popullsia 3.940 banorë 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 1424
Vendndodhja
De Kwakel is located in Hollandë
De Kwakel
De Kwakel
www.de-kwakel.com

De Kwakel është një qytezë në Uithoorn, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 3940 banorë[1].

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]