Den Burg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Den Burg (kthjellim).


Den Burg
—  woonplaats  —
Pamje nga Den Burg

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Texel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°3′V 4°47′L / 53.050°V 4.783°L / 53.050; 4.783 (Den Burg)Koordinatat: 53°3′V 4°47′L / 53.050°V 4.783°L / 53.050; 4.783 (Den Burg)
Sipërfaqja 1,47 km2
Popullsia 7.070 banorë 2010
Dendësia 4.809,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Den Burg is located in Hollandë
Den Burg
Den Burg
Den Burg – harta_foto

Den Burg është një qytezë në Texel, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 1.47 km² dhe popullsi 7070 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Den Burg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare