Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk (kthjellim).


Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk
—  lagje  —
Pamje nga Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk

Banesa të lagjes.

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Koordinatat 52°23′47″V 4°55′24″L / 52.396292°V 4.923419°L / 52.396292; 4.923419 (Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk)Koordinatat: 52°23′47″V 4°55′24″L / 52.396292°V 4.923419°L / 52.396292; 4.923419 (Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk is located in Hollandë
Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk
Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk
Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk – harta_foto

Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk është një qytezë në Amsterdam, provinca Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]