Wognum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wognum (kthjellim).


Wognum
—  woonplaats  —
Pamje nga Wognum

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Medemblik
Koordinatat 52°41′03″V 5°01′15″L / 52.6841667°V 5.020833°L / 52.6841667; 5.020833 (Wognum)Koordinatat: 52°41′03″V 5°01′15″L / 52.6841667°V 5.020833°L / 52.6841667; 5.020833 (Wognum)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Wognum is located in Hollandë
Wognum
Wognum
Wognum – harta_foto

Wognum është një qytezë në Medemblik, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Wognum – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare