Abbenes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Abbenes (kthjellim).


Abbenes
—  woonplaats  —
Pamje nga Abbenes

Fermë e vjetër në territorin e Abbenes

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Haarlemmermeer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°14′00″V 4°36′00″L / 52.233333°V 4.6°L / 52.233333; 4.6 (Abbenes)Koordinatat: 52°14′00″V 4°36′00″L / 52.233333°V 4.6°L / 52.233333; 4.6 (Abbenes)
Lartësia -5 m (n.n.d)
Popullsia 1.136 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Abbenes is located in Hollandë
Abbenes
Abbenes
Abbenes – harta_foto

Abbenes është një qytezë në Haarlemmermeer, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 1136 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Abbenes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare