Akersloot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Akersloot (kthjellim).


Akersloot
—  woonplaats  —
Akersloot is located in Hollandë
Akersloot
Akersloot
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Castricum
Koordinatat 52°33′37″V 4°43′42″L / 52.5602778°V 4.72833°L / 52.5602778; 4.72833 (Akersloot)Koordinatat: 52°33′37″V 4°43′42″L / 52.5602778°V 4.72833°L / 52.5602778; 4.72833 (Akersloot)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Akersloot – harta_foto

Akersloot është një qytezë në Castricum, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Akersloot – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare