Amsterdam Nieuw-West

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Amsterdam Nieuw-West (kthjellim).


Amsterdam Nieuw-West
Nieuw-West
—  stadsdeel  —
Amsterdam Nieuw-West is located in Hollandë
Amsterdam Nieuw-West
Amsterdam Nieuw-West
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°21′17″V 4°47′51″L / 52.35463°V 4.7975°L / 52.35463; 4.7975 (Amsterdam Nieuw-West)Koordinatat: 52°21′17″V 4°47′51″L / 52.35463°V 4.7975°L / 52.35463; 4.7975 (Amsterdam Nieuw-West)
Sipërfaqja 32,38 km2
Popullsia 135.188 banorë 2009
Dendësia 4.175,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Amsterdam Nieuw-West – harta_foto
www.nieuwwest.amsterdam.nl

Amsterdam Nieuw-West është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 32.38 km² dhe popullsi 135188 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]