Assendelft

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Assendelft (kthjellim).


Assendelft
—  woonplaats  —
stema_figura
Pamje nga Assendelft

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Zaanstad
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°28′1″V 4°44′32″L / 52.46694°V 4.74222°L / 52.46694; 4.74222 (Assendelft)Koordinatat: 52°28′1″V 4°44′32″L / 52.46694°V 4.74222°L / 52.46694; 4.74222 (Assendelft)
Popullsia 13.720 banorë 2005
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Assendelft is located in Hollandë
Assendelft
Assendelft
Assendelft – harta_foto

Assendelft është një qytezë në Zaanstad, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 13720 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Assendelft – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare