Badhoevedorp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Badhoevedorp (kthjellim).


Badhoevedorp
—  woonplaats  —
Pamje nga Badhoevedorp

Pamje ajrore e Badhoevedorp

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Haarlemmermeer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°20′00″V 4°47′00″L / 52.333333°V 4.783333°L / 52.333333; 4.783333 (Badhoevedorp)Koordinatat: 52°20′00″V 4°47′00″L / 52.333333°V 4.783333°L / 52.333333; 4.783333 (Badhoevedorp)
Popullsia 11.948 banorë 2008
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Badhoevedorp is located in Hollandë
Badhoevedorp
Badhoevedorp
Badhoevedorp – harta_foto

Badhoevedorp është një qytezë në Haarlemmermeer, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 11948 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]