Ishujt Baleare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Balearic Islands)
Ishujt Belearik
[Illes Balears] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) (katalonisht)
Popullsia
 • Gjithsej1.106.049
Emri i banorëveBalearic
balear (m/f)
balear (m/f)
{{{postal_code_type}}}
IB
Faqja zyrtarecaib.es

Ishujt Belearik (katalane: [Illes Balears] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndarjet administrative[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Provincat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ishujt Belearik – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale