Bijlmermeer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bijlmermeer (kthjellim).


Bijlmermeer
—  lagje  —
Bijlmermeer is located in Hollandë
Bijlmermeer
Bijlmermeer
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Koordinatat 52°20′19″V 4°55′27″L / 52.338475°V 4.9243053°L / 52.338475; 4.9243053 (Bijlmermeer)Koordinatat: 52°20′19″V 4°55′27″L / 52.338475°V 4.9243053°L / 52.338475; 4.9243053 (Bijlmermeer)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Bijlmermeer – harta_foto

Bijlmermeer është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Bijlmermeer – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare