Bistriţa Bârgăului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bistriţa Bârgăului
Komunë
Vendndodhja
Bistriţa Bârgăului is located in Rumania
Bistriţa Bârgăului
Bistriţa Bârgăului

Koordinatat: 47°12′V 24°47′L / 47.200°V 24.783°L / 47.200; 24.783

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 186.40 [1] km2
Popullsia 4394 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427005
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Bistriţa Bârgăului dhe Colibiţa

Bistriţa Bârgăului është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 4394 banorësh dhe sipërfaqe 186.40 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Bistriţa Bârgăului dhe Colibiţa.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)