Silivaşu de Câmpie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Silivaşu de Câmpie
Komunë
Vendndodhja
Silivaşu de Câmpie is located in Rumania
Silivaşu de Câmpie
Silivaşu de Câmpie

Koordinatat: 46°47′V 24°18′L / 46.783°V 24.300°L / 46.783; 24.300

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.62 [1] km2
Popullsia 1173 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427270
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Draga, Fânaţele Silivaşului, Porumbenii, Silivaşu de Câmpie
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Silivaşu de Câmpie është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1173 banorësh dhe sipërfaqe 30.62 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Draga, Fânaţele Silivaşului, Porumbenii, Silivaşu de Câmpie.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)