Leşu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leşu
Komunë
Vendndodhja
Leşu is located in Rumania
Leşu
Leşu

Koordinatat: 47°19′V 24°45′L / 47.317°V 24.750°L / 47.317; 24.750

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 90.10 [1] km2
Popullsia 3019 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427115
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Leşu e Lunca Leşului
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Leşu është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3019 banorësh dhe sipërfaqe 90.10 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Leşu e Lunca Leşului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)