Livezile (Bistriţa-Năsăud)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Livezile
Komunë
Vendndodhja
Livezile is located in Rumania
Livezile
Livezile

Koordinatat: 47°11′V 24°36′L / 47.183°V 24.600°L / 47.183; 24.600

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 109.41 [1] km2
Popullsia 4600 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427120
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Cuşma, Dorolea, Dumbrava, Livezile, Valea Poenii

Livezile është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 4600 banorësh dhe sipërfaqe 109.41 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Cuşma, Dorolea, Dumbrava, Livezile, Valea Poenii.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)