Lechinţa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lechinţa
Komunë
Vendndodhja
Lechinţa is located in Rumania
Lechinţa
Lechinţa

Koordinatat: 47°1′V 24°20′L / 47.017°V 24.333°L / 47.017; 24.333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 6114 [1] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427105
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bungard, Chiraleş, Lechinţa, Sângeorzu Nou, Sâniacob, Ţigău, Vermeş

Lechinţa është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 6114 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bungard, Chiraleş, Lechinţa, Sângeorzu Nou, Sâniacob, Ţigău, Vermeş.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)