Miceştii de Câmpie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miceştii de Câmpie
Komunë
Vendndodhja
Miceştii de Câmpie is located in Rumania
Miceştii de Câmpie
Miceştii de Câmpie

Koordinatat: 46°52′V 24°19′L / 46.867°V 24.317°L / 46.867; 24.317

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42,74 [1] km2
Popullsia 1,257 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427160
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Fântâniţa, Miceştii de Câmpie, Visuia

Miceştii de Câmpie është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1,257 banorësh dhe sipërfaqe 42,74 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Fântâniţa, Miceştii de Câmpie, Visuia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)