Ciceu-Mihăieşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ciceu-Mihăieşti
Komunë
Vendndodhja
Ciceu-Mihăieşti is located in Rumania
Ciceu-Mihăieşti
Ciceu-Mihăieşti

Koordinatat: 47°12′V 23°58′L / 47.200°V 23.967°L / 47.200; 23.967

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 227.95 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427218
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Ciceu-Corabia, Ciceu-Mihăieşti, Leleşti

Ciceu-Mihăieşti është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1392 banorësh dhe sipërfaqe 227.95 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Ciceu-Corabia, Ciceu-Mihăieşti, Leleşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)