Dumitra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dumitra
Komunë
Vendndodhja
Dumitra is located in Rumania
Dumitra
Dumitra

Koordinatat: 47°13′V 24°28′L / 47.217°V 24.467°L / 47.217; 24.467

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 88.99 [1] km2
Popullsia 4760 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427075
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Cepari, Dumitra, Tărpiu

Dumitra është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 4760 banorësh dhe sipërfaqe 88.99 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Cepari, Dumitra, Tărpiu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)