Ilva Mare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ilva Mare
Komunë
Vendndodhja
Ilva Mare is located in Rumania
Ilva Mare
Ilva Mare

Koordinatat: 47°22′V 24°53′L / 47.367°V 24.883°L / 47.367; 24.883

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.14 [1] km2
Popullsia 14000 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427090
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Ilva Mare e Ivăneasa

Ilva Mare është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 14000 banorësh dhe sipërfaqe 35.14 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Ilva Mare e Ivăneasa.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)