Nimigea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nimigea
Komunë
Vendndodhja
Nimigea is located in Rumania
Nimigea
Nimigea

Koordinatat: 47°15′V 24°18′L / 47.250°V 24.300°L / 47.250; 24.300

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 98.36 [1] km2
Popullsia 5324 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427180
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Floreşti, Mintiu, Mititei, Mocod, Mogoşeni, Nimigea de Jos, Nimigea de Sus, Tăure

Nimigea është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 5324 banorësh dhe sipërfaqe 98.36 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Floreşti, Mintiu, Mititei, Mocod, Mogoşeni, Nimigea de Jos, Nimigea de Sus, Tăure.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)