Urmeniş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Urmeniş
Komunë
Vendndodhja
Urmeniş is located in Rumania
Urmeniş
Urmeniş

Koordinatat: 46°46′V 24°22′L / 46.767°V 24.367°L / 46.767; 24.367

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.28 [1] km2
Popullsia 2178 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427370
Nr. fshatrave 10
Fshatrat Câmp, Coşeriu, Delureni, Fânaţe, Podenii, Scoabe, Şopteriu, Urmeniş, Valea, Valea Mare


Urmeniş është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2178 banorësh dhe sipërfaqe 59.28 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 10 fshatrave: Câmp, Coşeriu, Delureni, Fânaţe, Podenii, Scoabe, Şopteriu, Urmeniş, Valea, Valea Mare.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)