Jump to content

Matei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Matei
Location of Matei
Popullsia
 • Gjithsej2.895

Matei është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2895 banorësh dhe sipërfaqe 86.02 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Bidiu, Corvineşti, Enciu, Fântânele, Matei, Moruţ.