Matei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Matei
Komunë
Vendndodhja
Matei is located in Rumania
Matei
Matei

Koordinatat: 46°59′V 24°17′L / 46.983°V 24.283°L / 46.983; 24.283

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86.02 [1] km2
Popullsia 2895 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427135
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Bidiu, Corvineşti, Enciu, Fântânele, Matei, Moruţ

Matei është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2895 banorësh dhe sipërfaqe 86.02 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Bidiu, Corvineşti, Enciu, Fântânele, Matei, Moruţ.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)