Chiochiş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chiochiş
Komunë
Vendndodhja
Chiochiş is located in Rumania
Chiochiş
Chiochiş

Koordinatat: 46°59′V 24°11′L / 46.983°V 24.183°L / 46.983; 24.183

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91.13 [1] km2
Popullsia 3324 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427045
Nr. fshatrave 10
Fshatrat Apatiu, Bozieş, Buza Cătun, Cheţiu, Chiochiş, Jimbor, Manic, Sînnicoară, Strugureni, Ţentea

Chiochiş është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3324 banorësh dhe sipërfaqe 91.13 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 10 fshatrave: Apatiu, Bozieş, Buza Cătun, Cheţiu, Chiochiş, Jimbor, Manic, Sînnicoară, Strugureni, Ţentea.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)