Lunca Ilvei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lunca Ilvei
Komunë
Vendndodhja
Lunca Ilvei is located in Rumania
Lunca Ilvei
Lunca Ilvei

Koordinatat: 47°22′V 24°58′L / 47.367°V 24.967°L / 47.367; 24.967

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.12 [1] km2
Popullsia 3280 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427125
Nr. fshatrave 1

Lunca Ilvei është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3280 banorësh dhe sipërfaqe 94.12 km². Komuna përbëhet nga një fshat i vetëm.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)