Galaţii Bistriţei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Galaţii Bistriţei
Komunë
Vendndodhja
Galaţii Bistriţei is located in Rumania
Galaţii Bistriţei
Galaţii Bistriţei

Koordinatat: 46°59′V 24°24′L / 46.983°V 24.400°L / 46.983; 24.400

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.26 [1] km2
Popullsia 2529 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427085
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Albeştii Bistriţei, Dipşa, Galaţii Bistriţei, Herina, Tonciu

Galaţii Bistriţei është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2529 banorësh dhe sipërfaqe 71.26 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Albeştii Bistriţei, Dipşa, Galaţii Bistriţei, Herina, Tonciu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)