Josenii Bârgăului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Josenii Bârgăului
Komunë
Vendndodhja
Josenii Bârgăului is located in Rumania
Josenii Bârgăului
Josenii Bârgăului

Koordinatat: 47°13′V 24°41′L / 47.217°V 24.683°L / 47.217; 24.683

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.22 [1] km2
Popullsia 5214 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427100
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Josenii Bârgăului, Mijlocenii Bârgăului, Rusu Bârgăului, Strâmba
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Josenii Bârgăului është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 5214 banorësh dhe sipërfaqe 50.22 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Josenii Bârgăului, Mijlocenii Bârgăului, Rusu Bârgăului, Strâmba.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)